сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 24
home Хроника

Кумановец на Фејсбук испраќал компромитирачки фотографии од малолетно лице

Кумановец на Фејсбук испраќал компромитирачки фотографии од малолетно лице

Кумановец споделувал компормитирачки фотографии од малолетно лице на Фејсбук информира МВР.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 28-годишниот В.С. од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија”.

Во текот на јули 2019 година, пријавениот преку „Mесинџер”, со четири лица споделил фотографии со компромитирачка содржина од малолетно лице.

Коронавирус