петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 59
home Хроника

Кумановец качил сопатник во возилото, а тој го ограбил

Кумановец качил сопатник во возилото, а тој го ограбил

Кумановец во своето возило качил сопатник кој потоа му се заканил и му одзел пари, информира денеска СВР Куманово. Настанот во полицијата, вчера  го пријавил 51-годишниот Р.Ф кој кажал дека во 21.25 часот едно лице со закана му одзело пари.

-На 23 октомври 2019 во СВР Куманово, Р.Ф.(51) од Куманово пријавил дека околу 21.25 часот едно лице со закана му одзело пари. Според пријавеното, во наведеното време на улица „Индустриска“ тој го качил лицето во возилото, кое подоцна со закана му одзел пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти СВР Куманово.

Коронавирус