четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Кумановец излета од патот, тешко е повреден

Кумановец излета од патот, тешко е повреден

На 24.03.2019 година во 04:00 часот било пријавено дека во Куманово на булеварот „Трета Македонска ударна бригада“ патничко моторно возило „Сеат леон“ со кумановски регистерски таблици управувано од Б.П.(26) од Куманово излетало од коловозот и со тешки телесни повреди се здобил возачот.

Б.П. бил пренесен во Клиничката болница во Куманово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.

Коронавирус