четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Кумановец го нападнал својот татко

Кумановец го нападнал својот татко

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Н.(33) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда“.

На 09.04.2019 година околу 18:00 часот во Куманово на улицата „Тоде Думба“, во семејниот дом, пријавениот физички го нападнал неговиот татко Д.Н. при што му нанел тешки телесни повреди.

Коронавирус