четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Кумановец физички си го нападнал семејството

Кумановец физички си го нападнал семејството

Триесет и двегодишна кумановка вчера во полиција пријавила дека таа и членови на нејзиното семејство биле физички нападнати од нејзиниот татко.

– На 08.01.2021 во 14,00 часот во СВР Куманово, А.Д.(32) од Куманово пријавила дека околу 13,40 часот во простoрии на невладина организација во Куманово, таа, нејзиното дете и нејзината мајка Л.Н. биле физички нападнати од нејзиниот татко Љ.Д., информираат од Министерството за внатрешни работи

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус