среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 53
home Хроника

Кумановци среде Скопје се паркирале непрописно, па незадоволни од казната на вработениот во Градски паркинзи го истепале

Кумановци среде Скопје се паркирале непрописно, па незадоволни од казната на вработениот во Градски паркинзи го истепале

На 31.01.2020 околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, З.М.(59) и Г.М.(34), двајцата од с.Љубодраг, кумановско, физички го нападнале Ж.К.(50) од Скопје, вработен во Градски паркинг Скопје.

Според пријавеното, причина за физичкиот напад било нивното незадоволство од платената казна за непрописно паркирање.

Лицата се обезбедени и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус