понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 59
home Хроника

Кумановци нападнале полицајци кои им дошле поради пријава за гласна музика

Кумановци нападнале полицајци кои им дошле поради пријава за гласна музика

Двајца кумановци на 23 и 53 годишна возраст се приведени откако нападнале полициски службеници.

Како што јави МВР, полицајците постапувале по претходна пријава за гласна музика.

Настанот се случил синоќа по полноќ на улицата „Анѓа Ранковиќ“ во Куманово.

Коронавирус