понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 124
home Хроника

Кумановчанка нападната од нејзините браќа

Кумановчанка нападната од нејзините браќа

Вчера во 19.00 часот во СВР Скопје, Д.А.(35) од Куманово пријавила дека во 15.30 часот на подрачје на Гази Баба била физички нападната од нејзините браќа Е.Б. и М.Б., информираат од МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗПП ЈРМ.

Коронавирус