вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Кумановчанка нападнала полицаец

Кумановчанка нападнала полицаец

Кумановка нападнала полициски службеник, соопшти денеска СВР Куманово.

Во соопштението на полицијата се наведува дека 35 годишната М.Ж. вчера во 17:30 часот физички нападнала полициски службеник во полициската станица од општа надлежност во Куманово.

Од СВР Куманово наведуваат дека М.Ж. е лишена од слобода и против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус