понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Хроника

Куќа изгоре во пожар во Куманово

Куќа изгоре во пожар во Куманово

Куќа изгоре во пожар кој вчера околу пладне избувнал на ул. „Доне Божинов“ во Куманово, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Во 12:20 четворица пожарникари со едно возило по претходно добиена пријава излегле на терен и го изгаснале пожарот, а нивната интервенција траела до 12:55 часот.

Причините за пожарот и материјалната штета допрва ќе се утврдуваат.

Коронавирус