среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Кучињата скитници не престануваат да напаѓаат- искасани двајца скопјани

Кучињата скитници не престануваат да напаѓаат- искасани двајца скопјани

Кучињата скитници не престануваат да напаѓаат. Вчера во 22.20 часот во Полициската станица Бит Пазар, И.Т. (25) од Скопје пријавил дека околу 16.00 часот бил каснат од куче скитник на десната нога.

Исто така, во текот на вчерашниот ден во 16.50 часот во Полициската станица Центар, А.Т. (48) од Скопје пријавил дека околу 08.20 часот на ул.„Димитрије Чуповски“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Парламентарни избори 2020