недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 54
home Хроника

Кучињата скитници напаѓаат граѓани во Карпош и Гази Баба

Кучињата скитници напаѓаат граѓани во Карпош и Гази Баба

На 28.05.2019 година во 20:00 часот во Полициската станица Карпош, О.П.(50) од Скопје пријавила дека на булеварот  „8-ми Септември“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница.

На 28.05.2019 година во 16:40 часот во Полициската станица Гази Баба, Ф.К.(27) од Скопје пријавил дека на булеварот „Александар Македонски“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Коронавирус