вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 55
home Хроника

Кучиња скитници секој ден напаѓаат граѓани: Вчера каснати двајца мажи

Кучиња скитници секој ден напаѓаат граѓани: Вчера каснати двајца мажи

На 17.04.2019 година во 14:25 часот во Полициската станица Центар Б.В.(64) од Пехчево пријавил дека на 16.04.2019 година околу 15:15 часот на улицата “1732“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната дланка и десната подколеница.

На 17.04.2019 година во 17:15 часот во Полициската станица Гази Баба М.В.(40) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 02:00 часот на улицата “Трифун Хаџијанев“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Коронавирус