вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 6
home Хроника

Кучиња скитници нападнале велосипедист на плоштад Македонија- му ги искасале двете нозе

Кучиња скитници нападнале велосипедист на плоштад Македонија- му ги искасале двете нозе

Ѓ.Љ.(57) од Скопје вчера во 14.20 часот пријавил дека истиот ден околу 10.30 часот на Плоштад Македонија додека поминувал со велосипед го нападнале неколку кучиња скитници.

Едно куче го каснало во пределот на десната потколеница, а друго во пределот на на левата нога.

Коронавирус