четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 182
home Хроника

Кучиња скитници нападнале старец и малолетна девојка од Скопје

Кучиња скитници нападнале старец и малолетна девојка од Скопје

Во текот на вчерашниот ден биле пријавени две каснувања од кучиња скитници во Скопје.

Првиот случај во 14 часот и 50 минути во Полициската станица Аеродром, 42- годишниот Д.Р од Скопје пријавил дека на 30.03.2019 околу 18.50 часот на булевар „Видое Смилески-Бато“ неговата 16 – годишна ќерка била касната од куче скитник.

Нешто подоцна во 18.35 часот во Полициската станица Драчево, 86- годишниот Б.А од Скопје пријавил дека истиот ден околу 14.30 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Коронавирус