среда, 27. мај 2020. Вести денес: 91
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Кучиња скитници нападнале граѓани од Центар и Кисела Вода

Кучиња скитници нападнале граѓани од Центар и Кисела Вода

На 06.06.2019 година во 15:10 часот во Полициската станица Центар, М.С.(31) од Скопје пријавил дека на 05.06.2019 година околу 11:50 часот на Кеј „Димитар Влахов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

На 06.06.2019 година во 13:00 часот во Полициската станица Кисела Вода, К.Д.(41) од Скопје пријавила дека на 05.06.2019 година околу 23:30 часот на улица „Улов Палме“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Коронавирус