четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Кучиња скитници каснале двајца граѓани

Кучиња скитници каснале двајца граѓани

На 06.08.2021 во 12.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, Р.И.(60) од с.Чифлик пријавил дека во атарот на с.Чифлик бил каснат од куче скитник.

На 06.08.2021 во 20.20 часот во Полициската станица Кичево, Г.П.(43) од Кичево пријавил дека на ул.„Ужичка Република“ бил каснат од куче скитник.

Локални избори 2021