петок, 19. јули 2019. Вести денес: 12
home Хроника

Кучиња скитници искасале 10-годишно дете во Тетово

Кучиња скитници искасале 10-годишно дете во Тетово

М.Р.(46) од Тетово синоќа во 0:30 часот пријавил дека заедно со неговиот 10-годишен син, додека се движеле со велосипеди по улица „Илинденска“ во Тетово, биле нападнати од повеќе кучиња скитници.

Со возило на итна медицинска помош двајцата биле пренесени во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош.