петок, 5. март 2021. Вести денес: 125
home Хроника

Кучиња скитници хараат низ општина Кисела Вода: Искасани две лица

Кучиња скитници хараат низ општина Кисела Вода: Искасани две лица

Во Полициската станица Драчево, А.С.(23) од Скопје вчера во 02.30 часот пријавил дека на 13.04.2019 година околу 22.50 часот на улица „Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната надколеница.

Во 15.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, П.К.(34) од Скопје вчера пријавил дека истиот ден околу 14.30 часот на булевар „Борис Трајковски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Коронавирус