среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Куче скитник нападна и касна скопјанец

Куче скитник нападна и касна скопјанец

На 10.05.2022 околу 14:20 часот во Полициската станица Чаир, М.Т.(28) од с.Радишани, скопско, пријавил дека на ул.„Скоевска“ бил каснат од куче скитник.

Коронавирус