среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 37
home Хроника

Куче скитник нападна и гризна момче на пешачки пред ТЦ „Бисер“

Куче скитник нападна и гризна момче на пешачки пред ТЦ „Бисер“

Во 12,20 часот во Полициската станица Аеродром., 28-годишниот Љ.Н. пријавил дека на 01.06. во 23,00 часот додека шетал на булеварот „Јане Сандански“ пред Трговскиот центар „Бисер“ на пешачкиот премин, бил нападнат и гризнат од куче-скитник во пределот на десната надколеница.

Коронавирус