сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 110
home Хроника

Куче скитник искаса скопјанец

Куче скитник искаса скопјанец

Во Полициската станица Гази Баба, В.А.(54) од Скопје, вчера во 13.45 часот пријавил дека истиот ден околу 12.00 часот на улица „Коце Металец“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Коронавирус