недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 74
home Хроника

Куче нападна и касна 5-годишно дете

Куче нападна и касна 5-годишно дете

На 28.05.2019 година во 14:55 часот во Полициска станица Штип,  Ј.Ј.(31) од с.Радање, oпштина Карбинци, пријавил дека истиот ден околу 13:30 часот во с.Радање  неговото петгодишно дете било каснато во пределот на ногата од куче.

Пријавителот изјавил дека сопственик на кучето го знае.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус