четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 20
home Хроника

Крвнички претепано момче во Аеродром, онесвестено било пренесено на клиника

Крвнички претепано момче во Аеродром, онесвестено било пренесено на клиника

На 20.09.2018 година во 22:05 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Методија Шаторов Шарло“ пред  угостителски објект повеќе лица, од кои тројца пријавителот ги познал,  физички ги нападнале В.Г.(27) и М.З.(21) и двајцата од Скопје.

В.Г. во еден момент изгубил свест. Потоа, заедно со М.З. со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје и се преземаат мерки и активности за целосно расчистување на случајот.