среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 25
home Хроника

Крвнички претепани маж и жена во својот дом во Скопје

Крвнички претепани маж и жена во својот дом во Скопје

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.А. (31) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 25 мај 2018 година околу 14 часот на улица „Мечкин Камен“ во Скопје, по претходна расправија, Д.А. со дрвена палка физички го нападнал Н.Ј. (38) и неговата сопруга и им нанел тешки телесни повреди.

Коронавирус