сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 78
home Хроника

Крвава тепачка во селска џамија во општина Пласница

Крвава тепачка во селска џамија во општина Пласница

Во просториите на селската џамија „Абди Бајрактар“ во село Лисишани, општина Пласница, вчера, во попладневните часови, бил нарушен јавниот ред и мир, информираат од СВР – Охрид.

Според пријавата, Е.Д. (45) најнапред бил физички нападнат од Р.М. (47), а веднаш потоа и од Ќ.М. (56), С.Д. (29), А.Х (53) и С.А. (50), сите од село Лисичани.

Од СВР – Охрид информираат дека по целосно документирање на настанот, против учесниците за нарушување на јавниот ред и мир ќе се поднесе соодветна пријава.

Коронавирус