недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 109
home Хроника

Крвава тепачка пред познат скопски локал, четворица пренесени во болница

  Од нападот дел од лицата се здобиле со видливи повреди и им била укажана лекарска помош во Градската општа болница.
Крвава тепачка пред познат скопски локал, четворица пренесени во болница

Ноќеска во 02:20 часот било пријавено дека на улица „Анастас Митрев“ во скопската населба Мичурин, додека А.А.(36) со своите другари Г.Ј.(36), М.Б.(43) и А.М.(26) го напуштале ноќниот клуб лоциран на горенаведената адреса на пракингот, биле пресретнати од околу десетина машки лица кои почнале да ги удираат по телото и главата.

Од нападот дел од лицата се здобиле со видливи повреди и им била укажана лекарска помош во Градската општа болница.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус