среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 47
home Хроника

Крвава тепачка меѓу малолетници во Арачиново

Крвава тепачка меѓу малолетници во Арачиново

На 16.09.2021 во 20:30 часот во Полициското одделение Арачиново било пријавено дека во с.Арачиново бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу четири малолетници (двајца од една и други двајца од друга страна).

Според пријавеното, притоа бил употребен остар предмет и двајца од нив се здобиле со повреди од остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021