вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

КРВАВА СВАДБА: Групна тепачка по прослава во скопски ресторан, еве ги деталите

КРВАВА СВАДБА: Групна тепачка по прослава во скопски ресторан, еве ги деталите

На 16.08.2019 во 00,17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот “Борис Трајковски“ пред угостителски објект по завршување на свадбената прослава дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу лицата: М.С.(22), С.С.(29), К.Д.(31), С.Ф.(21), С.Р.(53) и С.А.(40) и едно лице на возраст од 17 години сите од Скопје од едната страна и лицата М.С.(30), А.М.(28), С.М.(75), М.Ф.(55), А.У.(24) и Ј.М.(33) сите од Скопје од другата страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 ст.3 од ЗППЈРМ, информираат од МВР.

Коронавирус