четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 41
home Хроника

Крвава драма во Велес: Жена со нож го повредила сопругот и синот

Крвава драма во Велес: Жена со нож го повредила сопругот и синот

Триесет и шестгодишната М.М. од Велес во смејниот дом со нож ги повредила нејзиниот сопруг 47-годишниот Р.И. и 19-годишниот син А.М.(19).

Случајот во СВР Велес бил пријавен вчера во 12:00 часот, а се случил во нивниот дом кој се наоѓа на ул. „Петре Прличко“.

Како што информираат од СВР Велес 36 годишната М.М. е лишена од слобода и по целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.

Полицијата извршила увид на местото на настанот.

Коронавирус