четврток, 22. април 2021. Вести денес: 66
Во живо

Протест на угостителите и туристичките агенции

home Хроника

Крвава драма во Швајцарија: Иселеник од Македонија ја заклал својата сопруга

Крвава драма во Швајцарија: Иселеник од Македонија ја заклал својата сопруга

Илир.Б, 37-годишник од Македонија, ја убил неговата сопруга во Швајцарија.

Тој со нож ја убил неговата 34-годишна сопруга, пишува Индексонлајн.

Пријател на жртвата, шокиран од настанот, изјавил дека жената сакала да се разведе од сопругот, кого го опишува како насилен и кој често ја злооупотребувал.

Член на семејството изјавил дека парот живеел одделно.

– Таа не му дозволуваше да ги види децата, но неодамна, му дозволи да ги посети, така што тој изнајми соба во близина на нивниот дом – изјавил роднина.

 

Коронавирус