среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 157
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Крвава драма во Меѓуопштинскиот центар за социјални работи во Крива Паланка

Крвава драма во Меѓуопштинскиот центар за социјални работи во Крива Паланка

На 18.05.2022 во 13.15 часот, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода С.А.(52) од село Осиче, кривопаланечко, затоа што во Меѓуопштински центар за социјални работи во Крива Паланка со остар предмет го нападнал Г.Ц.(45).

С.А. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус