петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 154
home Хроника

Кривични за малолетни делчевци- пуштиле фалц пари во оптек во Пехчево

Кривични за малолетни делчевци- пуштиле фалц пари во оптек во Пехчево

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривични пријави против М.Д.(17) и Б.И.(17) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување пари“.

Пријавениот Б.И. на 25.11.2020 од М.Д. примил две фалсификувани банкноти од по 50 евра, од кои едната ја пуштил во оптек во продажен објект во Пехчево, додека другата не успеал, затоа што вработените се посомневале во нејзината исправност.

Коронавирус