вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 5
home Хроника

Кривични за двајца скопјани- влегле во домот на жена од Кичево, ја претепале и ограбиле

Кривични за двајца скопјани- влегле во домот на жена од Кичево, ја претепале и ограбиле

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Е.А.(25) од Кичево и против М.Д.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“.

Пријавените, на 8 февруари 2021 насилно влегле во домот на Р.С.(72) од Кичево, физички ја нападнале и ѝ одзеле накит.

Коронавирус