четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 31
home Хроника

Кривични за 6 лица од Скопје- приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови

Кривични за 6 лица од Скопје- приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови

Регионалниот центар за гранични работи Исток при БЈБ поднесе кривични пријави против А.У.(47), С.М.(40), Б.С.(25), А.Л.(46), А.Н.(45) и Д.Л.(21), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „непостапување според здравствените прописи за време на пандемија“ и „фалсификување на исправа“.

Во периодот од 31.01.2021 до 12.02.2021 пријавените на Граничен премин Деве Баир приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.

Коронавирус