вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Хроника

Кривични пријави за обид за убиство во Куманово

Кривични пријави за обид за убиство во Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.З.(30) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “убиство во обид“, А.Г.(27) и Д.П.(26) двајцата од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“.

Пријавените на 31.05.2020 околу 23:30 часот на ул.“Октомвриска револуција“ во Куманово во близина на угостителски објект го забележале оштетениот М.Т.(28) од Куманово и започнале расправија, по што второ и трето пријавениот физички го нападнале, а првопријавениот со нож му нанел повреди.

Коронавирус