понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 30
home Хроника

Кривични пријави за крадец од Гостивар, најголем дел од предметите вратени на сопствениците

Кривични пријави за крадец од Гостивар, најголем дел од предметите вратени на сопствениците

Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти 20 кражби извршени во Гостивар и до Основното јавно обвинителство во тој град поднесе три кривични пријави против 35-годишниот гостиварец Џ.К. поради основи на сомнение дека сторил 16 тешки кражби и четири кражби.

Од МВР соопштија дека Џ.К. се сомничи дека во периодот од февруари до октомври годинава со употреба на сила влегувал во куќи и моторни возила во Гостивар, од кои одземал разни предмети: телевизори, работни машини, разновиден алат…

Најголемиот број од одземените предмети се пронајдени и вратени им се на нивните сопственици, посочуваат од МВР.

Коронавирус