петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Кривични пријави за две лица од Кочани поради непочитување на здравствените прописи за време на епидемија

Кривични пријави за две лица од Кочани поради непочитување на здравствените прописи за време на епидемија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Т.Е.(44) и Л.Т.(42), двајцата од Кочани, за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”.

На 09.11.2020 Т.Е. и Л.Т., иако биле должни да ја извршуват мерката изолација во домашни услови, за што им биле издадени решенија, го напуштиле домот.

Коронавирус