вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 109
home Хроника

Кривична за жител на Дебрца, мамел дека обезбедува визи за САД

Кривична за жител на Дебрца, мамел дека обезбедува визи за САД

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.Б.(53) од селото Мешеишта, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

Како што соопшти денеска МВР, тој, во текот на оваа и мината година на лице од Охрид му ветувал дека може да му обезбеди виза за САД и доведувајќи го во заблуда, во два навратa побарал и добил сума од 2.000 американски долари. (МИА)

Qatar 2022