четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 137
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Кривична за возачот кој го усмрти полицаецот кај ,,Тумчевишка клучка“

Кривична за возачот кој го усмрти полицаецот кај ,,Тумчевишка клучка“

Полициското одделение за безбедност на патниот сообраќај Гостивар поднесе кривична пријава против Ш.Р.(31) од с.Грешница, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки
дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“.

-На 30.12.2019 на автопатот во близина на ,,Тумчевишка клучка“, пријавениот, кој управувал возило со брзина поголема од дозволената, изгубил контрола над возилото и удрил во двајца полициски службеници, кои обезбедувале место на настан по случена сообраќајна незгода, од кои едниот починал, а на другиот му биле констатирани тешки телесни повреди, информира МВР.

Коронавирус