сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Кривична за ученик-дилер од Охрид: Му дал „цигара“ на соученик, му се слошило на час

Кривична за ученик-дилер од Охрид: Му дал „цигара“ на соученик, му се слошило на час

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.А. (22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 16 ноември 2018 година во Охрид, ученик во ОЕМУЦ на друг ученик му дал да конзумира рачно изработена цигара, која претходно ја набавил од пријавениот.

По ова, двајцата се вратиле на настава, по што на ученикот што ја конзумирал дрогата му се слошило и била побарана лекарска помош.

Коронавирус