петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Кривична за тројца: Пред угостителски објект претепале едно лице

Кривична за тројца: Пред угостителски објект претепале едно лице

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.И.(18), И.И.(24) и Ф.И.(23) од с.Опае, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 05.10.2019 пред угостителски објект, по претходна вербална расправија, пријавените физички го нападнале Б.А.

Коронавирус