понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Кривична за тинејџер од Тетово: Два пати запалил банкомат

Кривична за тинејџер од Тетово: Два пати запалил банкомат

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 14-годишник од село Отушиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „предизвикување општа опасност“.

На 12.06.2018 година и 27.06.2018 година во Тетово, пријавениот со употреба на запалка предизвикал пожар на банкомат, кој бил поставен од надворешната страна на продавница за чевли.