понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 97
home Хроника

Кривична за охриѓанец: Три месеци крадел од куќи во Охрид

Кривична за охриѓанец: Три месеци крадел од куќи во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Ј.(36) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојничка кражба“, три „тешки кражби“ и една „тешка кражба во обид“.

-Тој, кривичните дела ги извршил во периодот јули-септември 2020 година во куќи во Охрид, каде влегувал користејќи подесен алат, информира МВР.

Притоа одземал пари, накит и други вредни предмети.

Коронавирус