понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 131
home Хроника

Кривична за охриѓанец: И се заканувал дека ќе ја убие и објавувал слики на Фејсбук

Кривична за охриѓанец: И се заканувал дека ќе ја убие и објавувал слики на Фејсбук

Сектор за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против  Р.Т.(59) од село Лескоец, охридско за сторени кривични дела „загрозување на сигурноста“ и „злоупотреба на лични податоци“.

-Во период од 13.01.2017 година до 18.01.2018 година, пријавениот на Ж.Ш. (50), телефонски  и упатувал закани по нејзиниот живот, а на неговиот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“  објавувал фотографии од истата, под кои пишувал текстови со навредлива содржина.

Коронавирус