сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Кривична за млад охриѓанец, поседувал марихуана

Кривична за млад охриѓанец, поседувал марихуана

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.Н.(24) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

При извршен преглед, полициските службеници кај него пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус