вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 78
home Хроника

Кривична за млад битолчанец: Во затвор користел и продавал хероин

Кривична за млад битолчанец: Во затвор користел и продавал хероин

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.К.(30) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 07.07.2017 година во Казнено-поправната установа Затвор – Битола, при претрес на пратка за пријавениот, вработените пронашле и одзеле хероин и таблети бубренофин.