петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 183
home Хроника

Кривична за мажи од Куманово, биле агресивни кон вработен на бензинска пумпа

Кривична за мажи од Куманово, биле агресивни кон вработен на бензинска пумпа

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.Ј.(41) и Л.С.(38), двајцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 05.07.2020 пријавените агресивно се однесувале кон вработен како обезбедување на бензинска пумпа во Куманово, а првопријавениот и физички го нападнал.

Коронавирус