недела, 4. декември 2022. Вести денес: 28
home Хроника

Кривична за малолетник од Скопје кој со нож повредил врсник

Кривична за малолетник од Скопје кој со нож повредил врсник

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 16-годишен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Според МВР, малолетникот со нож му нанел убодна рана на својот врсник, Ф.Р.

Немилиот настан се случил на 10 април годинава околу 13 часот, во двор на скопско средно училиште.

Коронавирус