недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Кривична за мајка од Свети Николе, си го шетала детето за време на полициски час

Кривична за мајка од Свети Николе, си го шетала детето за време на полициски час

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривична пријава против В.С.(23) с.Кадрифаково, светиниколско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 25.03.2020 во 11.25 часот пријавената била затекната со нејзиното тригодишно дете во центарот на Свети Николе, при што било констатирано дека не се придржувала кон воведената мерка за ограничено движење.

Коронавирус